Veselīgas uzkodas - mīts?

Uzkodas nedrīkst ierobežot. Kur ievietot komatu?

Ir cilvēki, kas ēd vienu reizi dienā: sāk no rīta, pabeidz vakarā. Daži dietologi apgalvo, ka jāēd 3 reizes dienā, citi - 5 reizes dienā. Un starp ēdienreizēm vēl tiek piedāvātas uzkodas. Taču uzkodas nejauši "iejaucas" mūsu dzīvē, tādējādi sagraujot visu uztura programmu, kurai mēs rūpīgi sekojām nedēļu vai mēnesi

Uztura plāns – tikai individuāls

Dietologs Edvards Grišins saka, ka sastādot uztura plānu jāņem vērā dzīvesveids, darba raksturs un veselības stāvoklis.

"Ir veikti daudz pētījumi par katru uztura veidu. Visiem ir savas pozitīvās un negatīvās īpašības, tāpēc nav vienotas atbildes uz to, kurš uztura ieradums ir svarīgāks, ” – saka dietologs.

Pēc dietologa domām, biežas uzkodas nav slikta lieta, ja uz to skatās apzināti: kāda ir fiziskā aktivitāte dienas laikā, sēdošs vai fizisks darbs, kādas ir papildus aktivitātes. Un, saskaņā ar to, tiek sastādīts uztura plāns, kas balstīts uz uzturvielām. Vai uzkodas kļūs par ienaidnieku, to parādīs patērētās pārtikas enerģijas vērtība.

Veselīgas uzkodas – mīts?

Neatkarīgi no latviešu ierastajām bagātīgajām brokastīm, gaidot pusdienas, cilvēki izvēlas uzkodas: saldumus vai smalkmaizītes pie rīta kafijas, riekšstus, lai„ nomāktu izsalkumu. Uztura speciālists E. Grišins norāda, ka visiem pārtikas produktiem ir enerģētiskā vērtība, kas veido ikdienas uzturu.

"Vēl viena problēma, kas saistīta ar uzkodām, ir tāda, ka mūsu prātos bieži tiek ignorēti nelieli pārtikas daudzumi. Mēs nejūtam sāta sajūtu, tāpēc mēs ātri kļūstam izsalkuši un ņemam citu gabaliņu”, – brīdina dietologs.

Nav "veselīgu" vai "neveselīgu" uzkodu. Cilvēka uztura veids var būt "veselīgs" vai "neveselīgs" , bet pārtika savā starpā atšķiras pēc to uzturvielu daudzuma. Viss ir atkarīgs no tā, kas ir apēsts brokastīs vai kas tiks ēsts pusdienās– pēc tā vajadzētu izvēlēties uzkodas, nevis koncentrēties uz vienu ēdienu“, – izsaka savu viedokli Edvards Grišins.

 Tiem, kas steidzas, uzkodas ir nepieciešamas

 Bet tomēr no uzkodām mēs nevarēsim izvairīties: no rīta nepaspējām ieturēt brokastis, līdz vakaram palikām darbā, pirms sporta nepaspējām paēst, tāpēc pēc sporta mēs jutāmies izsalkuši un dusmīgi.

Biļetens

Esi pirmais, kurš uzzina jaunumus